Project Description

Piękne górskie krajobrazy, korzystny mikroklimat i liczne atrakcje sprawiają, że Rabka-Zdrój od dawna przyciąga rodziny z dziećmi o każdej porze roku.

W parku rozrywki „Rabkoland” każdy znajdzie coś dla siebie. Nad bezpieczeństwem użytkowników czuwają instruktorzy, a przy każdym urządzeniu umieszczona jest informacja, kto może z niego skorzystać. Karuzele, huśtawki, kolejki, rowerki wodne, pokazy magii i iluzji, odwrócony dom – to tylko niektóre z atrakcji, które dostarczą wiele radości dzieciom – tym młodszym, jak i tym starszym. Również dorośli podczas pobytu w „Rabkolandzie” z pewnością nie będą się nudzić. Po zabawie można odpocząć, zwiedzając Muzeum Orderu Uśmiechu.

Każdy, kto nie boi się wyzwań, powinien koniecznie odwiedzić interaktywne Muzeum Górali i Zbójników. Oprócz obejrzenia tradycyjnych eksponatów ukazujących kulturę i tradycje górali, będziecie mogli doświadczyć życia w dawnych czasach, poszukać skarbów (nagrodą będzie Odznaka Tropiciela Zbójników), a nawet samodzielnie wykonać pamiątkę.

Rabka-Zdrój nazywana jest Miastem Dzieci Świata, o czym przypomina witający przybyszów pomnik świętego Mikołaja. W parku zdrojowym zrelaksujecie się, spacerując wśród kwiatów i krzewów oraz wzmocnicie organizm przy tężni solankowej. Jeśli preferujecie aktywny wypoczynek, zajrzyjcie na jeden z placów zabaw, do parku linowego lub do miasteczka komunikacyjnego (w jego pobliżu znajdują się wypożyczalnie rowerów, gokartów, hulajnóg elektrycznych i segwayów), a zimą w parku zdrojowym wytyczona jest trasa narciarstwa biegowego.

Miasto posiada również bogatą ofertę kulturalną. Działający od przeszło 70 lat Teatr Lalek „Rabcio” niezmiennie zachwyca najmłodszą publiczność pełnymi muzyki, kolorów i humoru spektaklami. Każdego roku na początku lipca odbywa się Festiwal Literatury Dziecięcej, w trakcie którego mali czytelnicy mogą spotkać autorów swoich ulubionych książek, wziąć udział w spotkaniach, warsztatach i grach oraz wysłuchać bajek czytanych przez znanych aktorów. W Rabce-Zdroju działa też Akademia Malarstwa na Szkle, Chata Artystycznych Przygód oraz Pracownia Ceramiczna „Klajster Majster”, w których możecie odkryć i rozwijać swoje artystyczne pasje.

Podczas pobytu w Rabce-Zdroju warto skorzystać z oferty małych, rodzinnych pensjonatów, w których doświadczycie niezwykłej gościnności doprawionej smakiem tradycyjnych potraw. Szczegółowe informacje o wszystkich atrakcjach znajdziecie na stronie https://gmina.rabka.pl/informator_turystyczny.